przepisy na diete

Zdrowe odżywianie nie musi być przykrym obowiązkiem! Istnieje wiele pysznych, odżywczych przepisów, które pomogą Ci utrzymać dietę. W tym wpisie na blogu, będziemy badać niektóre smaczne, zdrowe posiłki, które ułatwią Ci trzymać się celów diety.

Jednym ze świetnych sposobów na dodanie zdrowych składników do swoich posiłków jest włączenie białek opartych na roślinach. Pysznym przykładem są burgery z czarnej fasoli quinoa. To danie łączy dwa źródła białka – czarną fasolę i quinoa – tworząc przyjazny dla wegan burger, który jest pełen smaku. Po prostu wymieszaj składniki w misce, uformuj z nich placki i usmaż je na patelni, aż będą ładne i chrupiące na zewnątrz. Podawaj z sałatą, pomidorem i cebulą według uznania!

Jeśli szukasz czegoś bardziej treściwego niż burger, ale nie chcesz rezygnować ze smaku, spróbuj zrobić pikantne tacos z pieczonego kalafiora. Zacznij od rozgrzania piekarnika do 400°F i wymieszania pokrojonego kalafiora z oliwą, kuminem, chili w proszku, czosnkiem w proszku, solą i pieprzem. Rozłóż je na blasze wyłożonej papierem pergaminowym i piecz przez około 20 minut lub do uzyskania złotego koloru. Po zakończeniu pieczenia, zawiń płatki w ciepłe tortille wraz z pokrojoną w kostkę cebulą i pomidorami dla dodatkowego smaku. Jeśli chcesz, polej je gorącym sosem!

Na koniec, jeśli masz ochotę na coś słodkiego, ale nadal chcesz pozostać zdrowy, spróbuj zrobić te bez pieczenia kokosowe batoniki matcha. Połącz roztopiony olej kokosowy z masłem migdałowym i syropem klonowym w misce, a następnie wymieszaj z rozdrobnionymi płatkami kokosowymi i proszkiem matcha, aż wszystko będzie równomiernie połączone. Linia 8×8 cala patelni z papierem pergaminowym przed przeniesieniem mieszaniny do niego, a następnie naciskając go mocno, tak, że jest pakowane ciasno razem. Odstaw do lodówki na co najmniej 1 godzinę przed pokrojeniem na batony lub kwadraty. Ciesz się!

Zdrowe odżywianie nie musi być nudne lub restrykcyjne; istnieje mnóstwo smakowych potraw, które mogą pomóc Ci pozostać na dobrej drodze, a jednocześnie zaspokoić Twoje kubki smakowe! Niezależnie od tego, czy jesteś weganinem, czy po prostu starasz się jeść zdrowiej, te trzy przepisy zapewnią ci pyszne opcje, które nie wykoleją twoich celów. Dodatkowo wymagają one minimalnego wysiłku, więc nie ma wymówki, aby nie spróbować ich dzisiaj! Więcej na https://dietomix.pl