Tkaniny mają znaczenie – zrozum je lepiej

Wiele kobiet może czuć się sfrustrowanych podczas kupowania formalnych sukienek na specjalne okazje, takie jak wesele czy studniówka. Nie ma się co dziwić, ponieważ projektanci używają tak wielu tkanin do tworzenia damskich strojów wizytowych na wesela, bale maturalne i inne ważne wydarzenia życiowe, że naprawdę łatwo można się pogubić.   Z drugiej strony jednak wybór odpowiedniego materiału z pewnością może pomóc w podjęciu decyzji o najbardziej pochlebnym i wygodnym typie sukienki na wesele, która będzie odpowiednia na zbliżającą się uroczystość.   Niniejszy mini przewodnik po tkaninach wychodzi temu naprzeciw i pomoże Ci poznać różne tkaniny, byś uzbrojona w taką wiedzę mogła znaleźć idealną suknię wizytową. Skupiamy się na wyborze sukienki na wesele Butik LaLaLa, ale ta sama wiedza może być równie dobrze wykorzystania przy poszukiwaniu kreacji na studniówkę, czy jakąkolwiek inną, elegancką imprezę. Zaczynamy!

O czym pamiętać przy wyborze materiału sukienki na wesele?

Jest kilka rzeczy do zapamiętania, zanim zagłębimy się w różne tkaniny na suknie. Przede wszystkim pomyśl o porze roku, zanim kupisz formalną sukienkę. Na przykład, jeśli planujesz wziąć udział w ślubie zimowym, bądź jesiennym – weź pod uwagę cięższe, grubsze i „cieplejsze” tkaniny, takie jak włoska koronka, satyna, tafta lub aksamit. Te materiały będą bardziej odpowiednie na chłodniejszą porę roku.   Jeśli jest to wiosenny lub letni ślub, możesz patrzeć na sukienki na wesele w Butiku Lalala wykonane z lżejszych, cieńszych i „chłodniejszych” materiałów, takich jak francuska koronka, jedwab, organza lub szyfon.

O jakich czynnikach pamiętać wybierając materiał sukienki na wesele?

  • dopasowanie do Twojej figury,
  • dopasowanie do Twojego osobistego stylu,
  • dopasowanie do oprawy przyjęcia,
  • dopasowanie do pory roku.

  Co więcej, należy pamiętać, że każda tkanina tworzy swój niepowtarzalny wygląd i styl formalnej sukienki na wesele. Ten sam projekt nigdy nie będzie wyglądał tak samo, gdy jest wykonany z dwóch różnych materiałów. Poza tym każda tkanina może również nadać modowy ton i nastrój całej stylizacji.   Kolejną ważną rzeczą do rozpoznania jest budżet, jaki sobie przygotowałaś na zakup sukienki na wesele. Twój wybór tkaniny w 100% wpłynie na ostateczną cenę stylizacji, którą wybierzesz.

Jakie główne czynniki wpływają na wysokość ceny sukienki na wesele?

 

  • Tkaniny i dekoracje, których używa się do produkcji konkretnej sukni.
  • Ilość pracy, która jest wymagana do stworzenia konkretnego projektu.

  Należy pamiętać, że włókna, takie jak poliester, sztuczny jedwab, nylon itp. są zwykle tańsze, ale przyjemne i solidne. Sukienki na wesele, które znajdziesz w Butiku Lalala są w dużej części robione właśnie z takich tkanin. Wręcz przeciwnie, naturalne włókna, takie jak na przykład jedwab, zawsze kosztują znacznie więcej w przypadku sukienek wizytowych. Niezbędne jest więc, aby wziąć pod uwagę swój budżet już na początku poszukiwań wymarzonej kreacji weselnej.

Popularne materiały na weselne sukienki

Teraz pokrótce omówimy najczęściej wybierane tkaniny na damskie sukienki na wesele. Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz, na pewno będziesz wyglądać oszałamiająco. Połącz wybraną w Butiku Lalala sukienkę z ulubionymi butami, dodatkami i delikatnym upięciem, a na pewno będziesz uosobieniem doskonałości.

Szyfon – miękki i delikatny

To jeden z ulubionych materiałów na ekskluzywne sukienki na wesele. Charakteryzuje się tym, że jest miękki i delikatny, dlatego wręcz idealny do romantycznych sukienek wizytowych, które tak bardzo kochają fashionistki. Szyfon swobodnie się układa, gładko dopasowuje się do sylwetki i zapewnia wyjątkowo pochlebny krój.

Krepa – syntetycznie i naturalnie

Krepa obejmuje szeroką gamę tkanin syntetycznych i naturalnych. Niezależnie od tego, czy projektanci zdecydują się użyć jej błyszczącej, czy matowej wersji, sukienki na wesele wykonane z krepy tworzą wspaniałe projekty, które zawsze prezentują się w niezwykle wyrafinowany sposób.  

Żakard – wykwintnie i na bogato

Żakard to cięższy, wyglądający na grubszy materiał z wypukłym na powierzchni splecionym wzorem lub kwiecistym nadrukiem. Daje formalnej sukience bogatą teksturę i wykwintny wygląd, przez co sprawia wrażenie jakby była stworzona dla członków rodziny królewskiej. Jeśli więc masz ochotę na taki look, rozglądaj się koniecznie za opcją żakardowej sukienki na wesele – ale uwaga, tania nie będzie.

Koronka – seksowna i ponadczasowa

Koronka wykonana ręcznie lub maszynowo jest bez wątpienia ponadczasowym wyborem. Jest ultra-romantyczna, kobieca i z pewnością doda do stylizacji weselnej dozę nietuzinkowej elegancji. Projektanci często ozdabiają tę elegancką tkaninę kwiatami, cekinami, koralikami lub perłami.

Satyna – gładka i połyskująca

Ta piękna, super gładka tkanina jest wykonana z naturalnych lub syntetycznych włókien o ciasnym splocie, które nadają jej bogaty połysk. Jest zwykle obecna w jedwabiu, bądź poliestrze. Projektanci mody wieczorowej uwielbiają pracować z tym materiałem.