Sejfy na broń wybór

Sejfy na broń krótką, czy długą? A może przy okazji sejf taki, by bezpiecznie w domu przechować kosztowności lub gotówkę? Na pewno myśląc o zakupie broni zastanawiałeś się nad tym jaki sejf kupić, a jeśli to już Twój kolejny sejf to wybór będzie prostszy, bo masz już wyrobioną opinię o obecnym odnośnie np. wielkości, czy klasy bezpieczeństwa, która przypomnijmy związana jest z ewentualną wypłatą ubezpieczenia.

O wskaźniku poziomu ochrony antywłamaniowej powiemy nieco później, choć też jest istotny, bo przecież minimalny wymagany prawem do ten o oznaczeniu S1. Podczas wyboru głównym kryterium będzie prawdopodobnie wielkość sejfu wewnątrz i ewentualnie to, czy można go ukryć np. w szafie, ścianie, czy raczej nie.

Często także klienci nieufni technologiom nie wybiorą sejfu z elektronicznym zamkiem na kod PIN, nie mówiąc już o tych zamkach, które są oparte na biometryce. Otóż drodzy Państwo, nie ma się czego obawiać, takie zamki tylko ułatwiają korzystanie z sejfów i zapewniają wysokiej jakości zabezpieczenie.

Sejfy na broń klasy bezpieczeństwa

Prawdopodobnie dla Ciebie, tak jak dla 90% klientów sejf to sejf, nie ma co rozróżniać. No może poza wielkością i rodzajem zamku, bo na pewno widziałeś w filmach sejfy z charakterystycznym pokrętłem i kluczem.

Jednak nie jest tak jak myślisz. Sejfy na broń tak jak każde sejfy mają klasy bezpieczeństwa i to one według spełnionych norm zapewniają bezpieczeństwo na odpowiednim poziomie. Zatem wybierając sejf zastanów się, czy pójdzie na minimum tego co wymaga od Ciebie prawo, czy jednak zabezpieczysz broń i ewentualne dobra lepiej.

Klasa bezpieczeństwa sejfu S1 to „najsłabsza” klasa. Nie znaczy to jednak, że nie nadaje się do przechowywania broni. Posiada ona certyfikat, dzięki któremu można przechowywać broń myśliwską i policyjną. Także sportowcy bez problemu i zgodnie z prawem umieszczą tu swoje dobra.